مدير  منطقه 5 شهرداري اصفهان ، از احداث چندين مسیر دوچرخه سواری در این منطقه  تا پایان سال جاری خبر داد.

مدير  منطقه 5 شهرداري اصفهان ، از احداث چندين مسیر دوچرخه سواری در این منطقه  تا پایان سال جاری خبر داد.

مدير  منطقه 5 شهرداري اصفهان گفت: قطعاً امروز در دنیا استفاده از دوچرخه به عنوان بهترین و پاک‌ترین مدل حمل و نقلی به شدت مورد توجه قرار گرفته و بسیاری کلانشهرهای دنیا توسعه دوچرخه سواری را در دستور کار خود قرار داده اند البته در منطقه پنج با توجه به سابقه تاريخي و وجود كارخانه هاي متعدد دوچرخه از ديرباز رايج بوده و بسياري از آمد و شد هاي آن زمان با دوچرخه انجام مي پذيرفته است.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام حوزه حمل و نقل ترافيك، 777كيلومتر مسیر استاندارد و ایمن دوچرخه‌سواری در اصفهان مصوبه گرفته است ، گفت: انجام این اقدام می‌تواند برای حفظ سلامت مردم مؤثر باشد و در تحقق حمل و نقل روان، رفع معضل ترافیکی و کاهش آلودگی هوا کمک کند.

رضايي با اشاره به اقدامات منطقه 5 شهرداری اصفهان برای توسعه دوچرخه سواری اظهار کرد 10 كيلومترمسير درجه یک با عرض حدود5/1 متر با جدول‌گذاری و ایمن‌سازی ، در قالب مسیرهای یکطرفه و دو طرفه احداث می‌شود  و 6 كيلو متر از مسیرهای جدید دوچرخه درجه دو بوده كه  با خط‌ کشی و علائم ترافیکی در سمت راست خیابان و توقف ممنوع احداث می‌شود و9كيلومتر مسیرهاي  درجه سه با خط ‌کشی در پیاده‌رو (سمت چپ خط پارک) و 2/1 كيلومتر درجه چهار در مسیر ویژه اتوبوس احداث خواهد شد وي در ادامه از اصلاح و بهسازي مسيرهاي موجود  دوچرخه در اين منطقه  خبر داد .

رضايي گفت: احداث مسير ويژه دوچرخه در ضلع جنوبي حدفاصل چهارراه شهداي غزه تا ميدان آزادي به طول يك كيلومتر و عرض 2 متر به اتمام رسيده و اجراي مسيرويژه در  خيابان توحيد به طول 2 كيلومتر و عرض 2 متر تا اواخر بهمن ماه تكميل مي گردد.وي خاطر نشان كرد تا سال 1400 مسيرويژه دوچرخه در خيابان هزار جريب – بلوار ارتش – بلوار كشاورز و خيابان سهروردي احداث خواهد شد.

رضايي افزود: 27 كيلومتر  در مجموع هدف گذاری اصلی در منطقه 5 قلمداد می‌شود که در صورت تحقق این مهم می‌توانیم اعلام کنیم مسیر دوچرخه سواری در منطقه کامل شده است. امیدواریم این ميزان  تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود.

رضايي گفت : شهروندان را به استفاده از دوچرخه و گسترش فرهنگ دوچرخه سواری دعوت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم شهروندان به اين امر روي آورده و در اين راستا زیرساخت‌های لازم نیز در سطح منطقه فراهم می‌شودوي همچنين عنوان نمود اين اقدام با دستور و هدايت شهردار محترم اصفهان جناب آقاي دكتر نوروزي و محوريت حوزه محترم حمل و نقل ترافيك عملياتي گرديد و دراين راستا لازم است از تلاشهاي شبانه روزي جناب آقاي مهندس پور ابوطالب مدير محترم پروژه توسعه حمل ونقل پاك كه در تمام مراحل تلاش مجدانه داشتند تشكر نمايم.

 کد محتوا 28928