میدان آزادی تا سی و سه پل پیاده‌راه می‌شود

نوروزی با تاکید بر لزوم افزایش محورهای پیاده در شهر، تصریح کرد: باید در شهر به جای خیابان‌های عریض، پیاده‌روهای عریض داشته باشیم، بر اساس این سیاست در صدد پیاده‌راه کردن مسیر حدفاصل میدان آزادی تا سی و سه پل هستیم تا در امتداد آن، مسیر پیاده راه به میدان انقلاب، میدان امام حسین (ع)، میدان امام (ره) و میدان امام علی (ع) متصل و شهر دارای یک محور پیاده راه مطلوب باشد.

وی ادامه داد: پیاده راه شدن میدان آزادی تا سی و سه پل توسط مشاور در مرحله بررسی و طراحی آن در حال انجام است.

شهردار اصفهان با ابراز خرسندی از پیاده‌راه شدن محور تاریخی چهارباغ عباسی، گفت: چهارباغ چشم و چراغ شهر شده و پیاده راه شدن آن بازتاب خوبی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: نیویورک‌تایمز، اصفهان را پنجاه و دومین مقصد گردشگری جهان اعلام کرده است و البته اصفهان نخستین نقطه گردشگری ایران به شمار می‌آید، بنابراین بی‌شک با تمام شدن شرایط کرونایی و ایمن شدن محیط، اصفهان باز هم محور گردشگری و چهارباغ محل حضور افراد از نقاط مختلف کشور و جهان خواهد شد.

نوروزی اظهار کرد: خط دو قطار شهری اصفهان از دو جبهه کاری در حال اجرا است، البته قطعاً کارآیی زیرساخت‌های آماده شده برای همیشه تداوم خواهد داشت.

شهردار اصفهان ادامه داد: شهرداری اصفهان برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود در حوزه‌های مختلف به عنوان اولین شهرداری کشور در دو سال متوالی خود را در معرض داوری و قضاوت قرار داده و در فرآیند سنجش تعالی سازمانی شرکت کرده و سال گذشته با کسب بالاترین سطح و امتیاز "تقدیرنامه چهار ستاره" را دریافت کرد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه برای دومین دوره متوالی شهرداری اصفهان در رویداد جایزه انرژی به عنوان نهاد برتر در زمینه مدیریت مصرف انرژی انتخاب شد، اظهار کرد: رویداد جایزه انرژی توسط وزارتخانه‌های نفت، نیرو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار می‌شود و این سازمان‌ها نهاد برتر را بر اساس معیارها داوری و شناسایی می‌کند.کد محتوا 29040