اقدامات ویژه مدیریت شهری برای ادای دِین به فرهنگیان

همزمان با روز معلم و به پاسداشت تلاش های این قشر در راه فرهنگ و ادب جامعه، نماد معلم در منطقه 5 شهرداری اصفهان به دست شهردار اصفهان، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان و تنی چند از معلمان شهر اصفهان رونمایی شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، همزمان با روز معلم با حضور حداقلی معلمان و مدیران شهری، نماد معلم در منطقه 5 شهر اصفهان و مقابل ساختمان آموزش و پرورش ناحیه سه شهر اصفهان در خیابان ارتش و پاتوق فرهنگی منطقه 5 رونمایی شد. 

این تندیس دو و نیم متری از جنس فایبرگلاس است که از سوی خانم قاسمی، هنرمند مجسمه ساز اصفهانی خلق و ساخته شده است.

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم، با اشاره به رونمایی از نماد معلم در منطقه 5 شهر اصفهان در آستانه روز معلم اظهار کرد: این اقدام بسیار ارزنده و خوبی است، معلم هدایت گر جامعه است و جامعه را به سوی تعالی سوق می دهد.

وی ادامه داد: روز معلم را به همه معلمان و همچنین روز کارگر را به کارگران که اقتصاد و صنعت کشور بر دوش آنهاست تبریک می گویم؛ این دو قشر همواره تلاش می کنند و یکی در تلاش است زندگی را برای مردم راحت کند و یکی روح، روان، فرهنگ و ادب جامعه را به سویی هدایت میکند تا انسان ها بتوانند با رعایت حقوق یکدیگر و حفظ اخلاق، ادب، انسانیت، پرهیز از دروغ و تهمت زندگی کنند. 

*در این دوره مدیریت شهری به خواسته معلمان و نمایندگان فرهنگیان دست رد نزدیم

در ادامه این مراسم، علیرضا نصر اصفهانی، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه ارج نهادن به معلمان از جمله وظایف همه انسان هاست، اظهار کرد: خدمات معلمان برای همه افراد جامعه فراگیر است و هر نهادی باید به این موضوع توجه کند.  

وی ادامه داد: یکی از صحبت های ما این بود که اداره کل آموزش و پرورش نباید مراسم بزرگداشت برگزار کند و باید خود مورد تقدیر قرار گیرد؛ تقدیر از معلمان باید از سوی نهادهای دیگر انجام شود تا معنادار باشد و شهرداری در این راستا در این دوره مدیریت شهری به خوبی به این موضوع ورود کرد و تندیس معلم که امروز رونمایی می شود از جمله این اقدامات است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: شهرداری هر ساله با دعوت از معلمان منتخب نواحی شش گانه شهر اصفهان از آنها تقدیر به عمل می آورد اما در دو سال اخیر به خاطر کرونا این مراسم عملیاتی نشد که البته با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش تقدیرها انجام شد.

وی با اشاره به ارتباطات خوب شهرداری و آموزش و پرورش اظهار کرد: در قالب نمایشگاه «یار مهربان» اهدای کتاب و لوازم ورزشی به آموزش و پرورش اجرایی شد، همچنین طرح اهدای بیش از 700 تبلت به دانش آموزان بی بضاعت از سوی شهرداری اصفهان محقق شد و اگرچه این کار ارتباط مستقیمی با معلم ندارد اما کار معلمان را تسهیل و دغدغه آن ها را برطرف می کند.

نصر اصفهانی افزود: همچنین برای اولین بار طرح «کلاس شهر» در کشور از سوی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان تدوین شد و با تدوین کتاب های این طرح که به تایید آموزش و پرورش رسیده است آموزش های شهروندی تحت عنوان "کلاس شهر" در حوزه های مختلف به دانش آموزان ارایه می شود.

وی ادامه داد: اگر آموزه های شهروندی به دانش آموزان آموزش داده شود سفیران خوبی در خانه ها و شهروندان بهتری در آینده خواهند بود.  

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: تعاونی های مسکن فرهنگیان مورد توجه مدیریت شهری بوده است به طوریکه تسهیلات برای مسکن فرهنگیان قابل توجه بوده و از سوی شهرداری نهایت همکاری را در خصوص تخفیف پروانه، تقسیط و ... زمین ها یا مجتمع های متعلق به معلمان انجام داده ایم.

وی افزود: شهرداری در این دوره به خواسته معلمان و نمایندگان فرهنگیان دست رد نزده است. البته بابت این اقدامات کسی نباید بر سر معلمان منتی داشته باشد چراکه این اقدامات ادای دینی بر عهده ماست.کد محتوا 31996

برچسب ها