شهرداری اصفهان از نماد معلم رونمایی کرد

همزمان با روز معلم و به پاسداشت تلاش های این قشر در راه فرهنگ و ادب جامعه، نماد معلم به دست شهردار اصفهان، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان و تنی چند از معلمان شهر اصفهان رونمایی شد.

به گزارش ایمنا، همزمان با روز معلم با حضور حداقلی معلمان و مدیران شهری، نماد معلم مقابل ساختمان آموزش و پرورش ناحیه سه شهر اصفهان در خیابان ارتش رونمایی شد.

این تندیس دو و نیم متری از جنس فایبرگلاس است که از سوی خانم قاسمی، هنرمند مجسمه ساز اصفهانی خلق و ساخته شده است.

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم با اشاره به رونمایی از نماد معلم در اصفهان در آستانه روز معلم اظهار کرد: این اقدام بسیار ارزنده و خوبی است، معلم هدایت‌گر جامعه است و جامعه را به سوی تعالی سوق می‌دهد.

وی ادامه داد: روز معلم را به همه معلمان و همچنین روز کارگر را به کارگران که اقتصاد و صنعت کشور بر دوش آنهاست تبریک می‌گویم؛ این دو قشر همواره تلاش می‌کنند؛ یکی در تلاش است زندگی را برای مردم راحت کند و یکی روح، روان، فرهنگ و ادب جامعه را به سویی هدایت می‌کند تا انسان‌ها بتوانند با رعایت حقوق یکدیگر و حفظ اخلاق، ادب، انسانیت، پرهیز از دروغ و تهمت زندگی کنند.

در این دوره مدیریت شهری به خواسته معلمان و نمایندگان فرهنگیان دست رد نزدیم

در ادامه این مراسم، علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ارج نهادن به معلمان از جمله وظایف همه انسان‌ها است، اظهار کرد: خدمات معلمان برای همه افراد جامعه فراگیر است و هر نهادی باید به این موضوع توجه کند.

وی افزود: یکی از صحبت‌های ما این بود که اداره کل آموزش و پرورش نباید مراسم بزرگداشت برگزار کند، بلکه باید خود مورد تقدیر قرار گیرد؛ تقدیر از معلمان باید از سوی نهادهای دیگر انجام شود تا معنادار باشد و شهرداری در این راستا در این دوره مدیریت شهری به خوبی به این موضوع ورود کرد و تندیس معلم که امروز رونمایی می‌شود از جمله این اقدامات است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: شهرداری هر ساله با دعوت از معلمان منتخب نواحی شش‌گانه شهر اصفهان از آنها تقدیر به عمل می‌آورد، اما در دو سال اخیر به خاطر شیوع کرونا این مراسم عملیاتی نشد که البته با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش تقدیرها انجام شد.

نصر اصفهانی با اشاره به ارتباطات خوب شهرداری و آموزش و پرورش اظهار کرد: در قالب نمایشگاه «یار مهربان» طرح اهدای کتاب و لوازم ورزشی به آموزش و پرورش اجرایی شد، همچنین طرح اهدای بیش از ۷۰۰ تبلت به دانش آموزان بی بضاعت از سوی شهرداری اصفهان محقق شد و اگرچه این کار ارتباط مستقیمی با معلم ندارد، اما کار معلمان را تسهیل و دغدغه آن‌ها را برطرف می‌کند.

وی افزود: همچنین برای اولین بار طرح «کلاس شهر» در کشور از سوی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان تدوین شد و با تدوین کتاب‌های این طرح که به تأیید آموزش و پرورش رسیده آموزش‌های شهروندی تحت عنوان "کلاس شهر" در حوزه‌های مختلف به دانش آموزان ارائه می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اگر آموزه‌های شهروندی به دانش آموزان آموزش داده شود سفیران خوبی در خانه‌ها و شهروندان بهتری در آینده خواهند بود.

نصراصفهانی تصریح کرد: تعاونی‌های مسکن فرهنگیان مورد توجه مدیریت شهری بوده است به طوری که تسهیلات برای مسکن فرهنگیان قابل توجه بوده و از سوی شهرداری نهایت همکاری را در خصوص تخفیف پروانه، تقسیط و … زمین‌ها یا مجتمع‌های متعلق به معلمان انجام داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری در این دوره به خواسته معلمان و نمایندگان فرهنگیان دست رد نزده است. البته بابت این اقدامات کسی نباید بر سر معلمان منتی داشته باشد چراکه این اقدامات ادای دینی بر عهده ما است.کد محتوا 34445